vesti24.mk

Tag : благој бочварски

ВЕСТИ

Слабите кадри на власта на дело: Новиот министер Бочварски не знае кога ќе заврши автопатот Кичево-Охрид кој стана историски за граѓаните

admin
Благој Бочварски, министерот за транспорт и врски, не е сигурен кога ќе биде пуштен во употреба, односно кога ќе заврши изградбата на автопатот Кичево –...
ВЕСТИ

Дали градежните фирми на новиот Министер за транспорт Бочварски ќе го преземат градежниот пазар во Македонија?

admin
Низа скандали изминатиов период го тресеа името на новиот Министер за транспорт и врски и актуелен градоначалник на Општина Штип Благој Бочварски. Имено фирми блиски...
ВЕСТИ

Лагите на СДСМ за малку ќе чинеа човечки живот: Патниот правец Кочани – Македонска Каменица и по две години небезбеден

admin
Лагите на СДСМ денеска за малку ќе чинеа човечки живот на патниот правец Кочани – Македонска Каменица. Заради неостварените ветувања на власта денеска на овој...