vesti24.mk

Tag : Блерим Река

ВЕСТИ

Опозицијата вчера освои 75.000 гласови повеќе од власта

admin
На првиот круг од претседателските избори кој се одржа вчера, власта во бројот на гласови доживеа голем пораз. Имено, ако се споредат гласовите кои ги...
ВЕСТИ

Река во Гостивар: Државата не е приватна сопственост

admin
Претседателскиот кандидат Блерим Река ја продолжи неговата кампања во Гостивар, каде што беше подржан од лидерите на Алијанса на Албанците, Зиадин Села, и лидерот на...
ВЕСТИ

Река: Не може да се чека уште 20 годинини за Албанец да биде претседател на државата

admin
Кандидатот за претседател Блерим Река вечерва на конвенција во Дебар нагласи дека е време и Албанците да имаат претседател на државата. Тој во присуство на...