vesti24.mk

Tag : Близнаци

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Тие немаат среќа како останатите: Ова е најтажниот знак во хороскопот

admin
Астролозите се едногласни дека еден хороскопски знак има помалку среќа од сите останати во зодијакот. За припадниците на овој знак, работите ретко се движат според...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие 2 хороскопски знака се речиси секогаш многу анксиозни и под голем стрес

admin
Анксиозноста и стресот се два неизбежни аспекти на животот. Колку и да се обидуваме да ги избегнеме, неизбежно е тие да се случат од време...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Полн паричник за овие хороскопски знаци: Играјте некоја игра на среќа

admin
Рак Раковите умеат да ги испитуваат и да ги анализираат сложените финансиски податоци и подготвени се да дејствуваат со коцкање, кога ризикот навистина е оправдан....
ЗАБАВА

Додека карантинот на многумина им донесе грижи, нервози и главоболки на ова семејство им донесе четири нови бебиња (ФОТО)

admin
Додека корона-пандемијата на многумина им носи грижи, нервози и главоболки, на Натали и Кану од Австралија им донесе четири нови членови на семејството… Со четворката...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

По 16-ти септември голем пресврт за само еден хороскопски знак

admin
Од апсолутно сивило, уште само неколку дена за еден знак животот ќе биде обоен во розово. Се работи за Близнаци. Лошиот период е речиси позади...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Погледнете кои 3 хороскопски знаци најмногу лажат

admin
Иако сите ние од време на време лажеме за одредени работи во одредени ситуации, постојат луѓе кои тоа го прават многу почесто. Без разлика дали...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие 3 хороскопски знаци не можат да издржат без интимни односи

admin
Доколку ги прашате астролозите, постојат три хороскопски знаци кои имаат најголеми потешкотии кога станува збор за држењето апстиненција. Нив им е подеднакво тешко да живеат...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

18-26 мај: Доаѓа убава недела за 3 хороскопски знаци

admin
Во среда започнува сезоната на Близнаците, а младата месечина ни носи можност да започнеме од почеток. Таа ни дава можност да си простиме себеси и...
ЗАБАВА

Генетските фактори ја објаснуваат 50 отсто од разликата меѓу симптомите на новиот коронавирус

admin
Научниците открија дека генетските фактори ја објаснуваат 50 отсто од разликата меѓу симптомите на новиот коронавирус кај луѓето, пишува Гардијан. Симптомите на Ковид-19 се делумно...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Близнаците имаат негативна страна, со личност од овој хороскопски знак нема да ви е лесно во врска

admin
Близнаците уживаат во озборувања. Мора да знае сè за секого и со задоволство прави увид во туѓите животи. Не е паметно да му ги доверувате...
ЗАБАВА

Горда мајка: Родила 4 бебиња во една година (ВИДЕО)

admin
Жена од Вест Палм Бич, САД, минатата година родила две двојки близнаци, јави телевизискиот канал ВПТВ. Имено, во март минатата година Александрија Волистон родила две...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Три хороскопски знаци ги очекува најдобрата недела во животот- искоритете ја

admin
Ако сте родени во хороскопските знаци Близнаци, Вага или Водолиија тогаш ве чека недела од соништата. Близнаци пред вас се море можности. Оваа недела е...