vesti24.mk

Tag : близначки

ЗАБАВА

Како да не беше доволно што делат исто момче, овие близначки сега имаат уште почудна желба

admin
Сестрите Ана и Луси Десинк некогаш беа прогласени за „најидентични близначки“ на светот. Тие, како познати ТВ лица, во новото интервју за една австралиска телевизија,...
ЗАБАВА

Близначки раздвоени по раѓањето: Се пронајдоа на социјалните мрежи и нивниот живот се преврти наопаку (ФОТО)

admin
Тоа било уште една лежерна вечер на прелистување на социјалните мрежи за 16-годишната Набила Аз-Захра, средношколка од регионот Гова, Јужен Сулавеси, барем додека не почнала...
ЗАБАВА

Пред 8 години се родија најубавите близначки на светот, погледнете како изгледаат денес (ФОТО)

admin
Ава Марија и Леа Розе Клементер од Калифорнија се родени во јуни 2010 година, а едно од нивните први фотографии веќе стана хит во светот....
ЗАБАВА

Малолетни близначки се борат за живот: Модната агенција барала драстично да ослабат, дојдоа до анорексија и паднаа во кома (ФОТО)

admin
Руските лекари се борат за животот на анорексичните близначки Маша и Даша Леденева, откако тие две по барање на модна агенција, ослабнале до 36 и...
ЗАБАВА

Родила близначки, а после 12 години една од нив се разболела: Сестра и не се одвојувала од неа, а потоа се случило чудо

admin
Пеги и Џеф Кехо биле воодушевени поради доаѓањето на нивните здрави близначки Хејли и Џена на свет. Идентичните сестри близначки, со своите светли сини очи...
ЗАБАВА

Ги нарекоа најубави близначки на светот: Еве како изгледаат осум години подоцна (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
Кога Жаки Клеменс и нејзиниот сопруг на 7 јули 2010 година донесоа две слатки девојчиња, немале ни поима дека живото ќе им биде толку хаотичен....
ЉУБОВ И СЕКС

Го намести момчето со две згодни близначки за да види дали ќе ја изневери, но никој не очекуваше ваков крај (видео)

Ferad Aruc
Оваа девојка сакала да ја тестира верноста на својот дечко па го наместила со две згодни близначки. Ова е едно од видеата кои ги подготвува...
ЖИВОТ

Биле обични близначки се додека не наполниле 11 години – изгледот драстично им се променил

admin
Мери и Рут се вистински, неразделни близначки. Сестри кои отсекогаш биле поврзани и одеднаш на 11 години почнале да менуваат, поточно една од нив драстично...