vesti24.mk

Tag : блискиот исток

ВЕСТИ СВЕТ

Библиски потоп на Блискиот исток

Ferad Aruc
Саудиска Арабија од 10-ти ноември се бори со поројни дождови, а во последната голема бура загинаа најмалку 30 лица, додека стотици куќи се целосно уништени....
СВЕТ

Приведени две руски мисици поради проба да продадат студентка како секс робинка на Блискиот Исток

Ferad Aruc
Две учеснички на избор за мис биле приведени поради обид да продадат 18-годишна студентка како секс робинка во држава од Блискиот исток. Обвинетите се задржани на...