vesti24.mk

Tag : блокада

ВЕСТИ

Блокада на автопатот Тетово-Скопје од револтирани граѓани поради зголемената цена на струјата

admin
Сообраќајот на автопатот од Тетово кон Скопје вечерва беше ненајавено блокиран 30-тина минути од страна на дваесетина автомобили со луѓе од дел од иницијативата „Доста...