vesti24.mk

Tag : Блокирање

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Инстаграм ќе блокира антиваксерски хаштагови

admin
Инстаграм соопшти дека ќе блокира хаштагови кои се употребуваат за ширење на „потврдено неточни“ информации поврзани во вакцини. Веќе се блокирани хаштаговите, кои сами по...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук тестира функција за блокирање на одредени зборови во нашите профили

admin
Некогаш имаме потреба да избришеме пораки од ѕидот на нашиот Фејсбук профил, бидејќи не сакаме да ги видат другите корисници. Во некои ситуации, содржината можеби...
ТЕХНОЛОГИЈА

Како да дознаете дали некој ве блокирал на Facebook

Ferad Aruc
Освен тоа, многу е потешко да дознаете дали некој ве блокирал или избришал од листата на пријатели, отколку што е да избришете некого. Ако имате...