vesti24.mk

Tag : Блумберг

ЗАБАВА

Илон Маск на седмо место на листата на милијардери!

admin
Генералниот директор на американскиот производител на електирчни автомобили „Тесла“, Илон Маск, го зазеде седмото место на најновата листа на милијардери на „Блумберг“. Богатство на Маск...