vesti24.mk

Tag : Боб Ајгер

ЗАБАВА

Дизни доби нов директор

admin
Генералниот директор на Волт Дизни – Боб Ајгер неодложно ја напушта позицијата, соопштија денеска оттаму. Компанијата како негова замена, го именуваше Боб Чапек. Тој доскоро беше...