vesti24.mk

Tag : Богатство

ЗАБАВА

Бездомник почина со 1 евро во џебот, а на сметка имал цело богатство

admin
Бездомник (75) кој умре од ладно на железничката станица во Милано минатата недела, имал повеќе од 100.000 евра во банка и 19.000 евра во акции,...
ЗАБАВА

Привлекува пари како магнет: Ако го ставите овој предмет под креветот, ќе живеете во изобилство!

admin
Кога лежиме на кревет во текот на денот додека одмораме или во текот на ноќта кога спиеме, нашиот ум потсвесно ја впива енергијата од местата...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Еден хороскопски знак има големи шанси да стане богат, провери дали си тоа ТИ

admin
Еден хороскопски знак има подобри шанси од сите останати да стане позната личност. Спроведено е дури и истражување кое го потврдило тоа. Луѓето кои се...
ЗАБАВА

Првпат за 10 години: Намалено богатството на светските милијардери

admin
Најбогатите луѓе на светот „осиромашија“ лани поради геополитичките превирања и нестабилни пазари за првпат во изминатите 10 години, според истражувањето на швајцарската банка УБС и...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Заборавете на Ролекс и Витон: Ќе останете изненадени од тоа на што вистинската елита троши пари

Ferad Aruc
Чантите со потпис на Луј Витон, Бугати или Ролекс некогаш беа ултимативен симбол за нечие богатство, но не повеќе. Очигледното фалење со пари за оние...
ЗАБАВА

ФОТО: Во гаражата на дедо му открил вистинско богатство

admin
Неименуван маж открил вистинско богатство во гаражата која што му припаѓала на неговиот дедо. Во гаражата се крие култниот Lamborghini Countach од 1981-ва година. Луксузниот...
ЗАБАВА

Ќе ја памети целиот живот: Бездомник и ги дал последните 20 долари, а таа за него собрала вистинско богатство

admin
Кога Џони, бездомник од Филаделфија, ги потрошил своите последни 20 долари кој ги имал, не очекувал дека ќе му се вратат со камата. Откако и...
ЗАБАВА

ФОТО: Има 24 години и е третиот најмлад милијардер на светот, еве кој му го остави богатството

admin
Животот на богатите деца низ светот отсекогаш бил интересен за јавноста. Но кога си многу млад и богат или мора да бидеш супер гениј за...
ЗАБАВА

Тој е најбогатиот човек на сите времиња, но и голем скржавец: Еве на што сe троши сопственикот на “Amazon”, погледнете го неговиот автомобил

Ferad Aruc
Џеф Безос, сопственикот на “Amazon”, стана најбогатиот човек на светот со богатство од 105 милиони долари. Иако има многу пари, Безос важи за голем скржавец....