vesti24.mk

Tag : богдан илиевски

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Богдан Илиевски, Борис Дамовски, Јане Ченто и Љубен Арнаудов излегуваат од притвор?

admin
Пратеникот Љубен Арнаудов, и организаторите на протестите за „Заедничка Македонија“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски излегуваат од Шутка. Скопска апелација ги прифатила нивните жалби и...
МАКЕДОНИЈА

Богдан Илиевски Бетмен доби притвор – Дамовски во куќен притвор

admin
Богдан Илиевски добил 30 дена притвор, неофицијално дознава Press24 од извори во Судот. Илиевски беше еден од предводниците на иницијативата За заедничка Македонија. Другиот предводник Борис...
Uncategorized

ПОДНЕСЕНА ИНИЦИЈАТИВА ДО УСТАВЕН СУД: Се оспорува изборот на Џафери за собраниски претседател

admin
Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ велат дека продолжува битката за зачувување на унитарноста на државата. Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска до Уставниот суд поднесува...