vesti24.mk

Tag : богородица пречиста

ЗАБАВА

Се празнува Пречиста: Мајките кои немаат деца се молат за нив, ова никако не смеете да го правите денес

admin
Денес се празнува Воведение на Пресвета Богородица во храмот, што народот го вика Света Пречиста или само Пречиста. Спаѓа во дванаесетте големи христијански празници. Се...