vesti24.mk

Tag : Богородица

ВЕСТИ

Петок е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

admin
Празникот Успение на Пресвета Богородица, односно Голема Богородица, кој се празнува в петок, 28 август, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија од...
ВЕСТИ

Затворен и ГП „Стар Дојран“, влез и излез во Грција само од ГП „Богородица“

admin
Министерството за внатрешни работи  ги  известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „ Стар Дојран“ од страна на грчката гранична служба од граничниот...
ЦРНА ХРОНИКА

(ВИДЕО)Притвор и кривична за три лица од Гостивар, запленети три килограми марихуана

Ferad Aruc
Одделот за криминалистичка полиција во соработка со Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР и со Царинската управа, завчера реализирал случај на...
МАКЕДОНИЈА

Царинска управа: На граничниот премин Богоридица запленето 300 килограми марихуана

Ferad Aruc
При прегледот на стоката сместена во полуприколката од возилото, царинските службеници забележале 4 дрвени палети на кои биле сместени вкупно 95 полиетиленски вреќи, кои според...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Гужва на ГП „Богородица“, се чека неколу часа

admin
На граничниот премин „Богородица“ од изутрината за влез во Грција се чека и по неколку часа, а се формирани и колони возила, главно со македонски...