vesti24.mk

Tag : Богородичен пост

ЗАБАВА

Богородичен пост од денес до 28 август: Еве што е важно да знаете

admin
Годината на секој православен христијанин ја одбележуваат 4 големи поста: велигденскиот, божиќниот, постот на светите апостоли и богородичниот. Денеска почнува богородичниот кој е посветен на...