vesti24.mk

Tag : богојавление

ВЕСТИ

Свети Богојавленски служби во црквите на Брегалничката епархија

admin
Во сите цркви на Брегалничката епархија денеска се служеа свети Богојавленски служби. Во соборниот храм Свети Никола со службата чиноначалствуваше митрополитот на Брегалничката епархија, на...
ЗАБАВА

На Водици сите одат по света вода, но грешат во една работа- ова никако не го заборавајте во сабота!

admin
Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на полноќ се исполнуваат сите желби....