vesti24.mk

Tag : божиќни пости

ЗАБАВА

Се` за божиќниот пост: Постењето во христијанството е многу повеќе од начин на исхрана

admin
За православните христијански верници кои се водат според јулијанскиот календар, пред 5 дена, односно на 28 ноември почна шестнеделниот божиќен пост. Постот ќе трае 40...