vesti24.mk

Tag : бои

ЗАБАВА

Бои кои не се препорачуваат за ѕидот во спалната соба

admin
Во спалната соба минуваме барем третина од својот живот. Порталот „Ридер’с дајџест“ објави кои пет бои не се препорачуваат за ѕидовите во простории каде што...
ЗАБАВА

Нека биде шарено: Како ни влијаат боите на психичкото и физичко здравје?

admin
Ние живееме во светот на боите и тие влијаат на нашата физичка и психичка состојба. Силата на влијанието на бојата врз различните луѓе е специфична...
ЗАБАВА

Нека биде шарено: Како ни влијаат боите на психичкото и физичко здравје?

admin
Ние живееме во светот на боите и тие влијаат на нашата физичка и психичка состојба. Силата на влијанието на бојата врз различните луѓе е специфична...
ЗАБАВА

Нека биде шарено: Како ни влијаат боите на психичкото и физичко здравје?

admin
Ние живееме во светот на боите и тие влијаат на нашата физичка и психичка состојба. Силата на влијанието на бојата врз различните луѓе е специфична...
ЗАБАВА

Оваа оптичка илузија ги збунува сите: Дали е ова шарена или црно-бела фотографија?

admin
Оваа фотографија, која се појави на интернет,  ги подели луѓето на оние кои гледаат бои и оние кои ја гледаат вистината. На фотографијата се наоѓаат...
ЗАБАВА

Уште една загатка која ги полуди сите: Каква боја се овие папучи? (ФОТО)

admin
Пред неколку ходини хит на Интернет беше фустанот за чија боја се водеа жестоки дебати на социјалните мрежи. Сега, зборуваме за овие папучи. Погледнете и...
МОДА

Боите зборуваат: Во која изгледате интелигентно, а во која неодоливо (фото)

admin
Боите се многу важни, како во модата така и во секојдневниот живот. Црната боја симболизира моќ и авторитет. Црната е боја на елеганцијата. Што мислите...