vesti24.mk

Tag : боки 13

ВЕСТИ

Боки 13 призна: Бев поддржувач на СДСМ и Шарената „револуција“

admin
Меѓународниот сојуз е невладина, а не хуманитарна организација под капата на Европската Унија. Останатите обвинети се обвинети заради мене, истакна во своето воведно обраќање обвинетиот...
ВЕСТИ

Боки 13 утре ќе даде изјава пред ОЈО: Што може да открие осудениот во „Рекет“?

admin
Изборите минаа, сега ќе може да се слушне вистината на Боки 13 за највисокото раководство на СДСМ. Откако стартот на судењето за случајот „Меѓународен сојуз“...
ВЕСТИ

Боки 13: Со Русковска сме пиеле алкохол

admin
Првообвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски на распит пред судијката Васка Николовска-Масевска, повторно говореше за доказите кои според него, покажуваат дека не рекетирал, а се во...
ВЕСТИ

ЈАНЕВА, ЗАЕВ И РУСКОВСКА ВО ИСТ МОМЕНТ БИЛЕ ВО ГРЦИЈА?: Постои ли тајна средба во хотелот на сопственичката на 1 ТВ?

admin
Што правеле Јанева и Заев во ист момент во Грција и дали таму се наоѓала и обвинителката Вилма Русковска, запраша уредникот на Инфомакс, Александар Митовски...
ВЕСТИ

Боки 13 земал пари од Марина Туцаковиќ, Русковска го праша дали тој е „ороспија“

admin
Судењето за предметот „Рекет“ во кој првообвинет е Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, продолжува во петок. На денешното рочиште сведочеа хирург...
ВЕСТИ

На „Рекет“ се пуштаат снимени разговори меѓу Камчев и Боки 13

admin
Денешното рочиште за „Рекет“ не почна навреме поради задоцнетото спроведување во судот на Катица Јанева од домашен притвор. Во судот денеска се пуштаат снимки што...
ВЕСТИ

Прегледот на Боки 13 го одложи „Рекет“, ново рочиште утре

admin
Поради лоша здравствена состојба на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, судскиот предмет „Рекет” денеска се одложи. Следното рочиште е закажано за утре. Судијката Васка...
ВЕСТИ

Ново рочиште за „Рекет”, продолжува презентирањето на материјалните докази

admin
Судскиот процес за предметот „Рекет“ продолжува денеска со презентација на материјалните докази. На последното рочиште за овој предмет се читаа и се презентира наредби и...
ВЕСТИ

„Рекет“ одложен: Сведочењето на Стефанова никако да почне, адвокатите на Јанева пак болни

admin
Судењето за случајот „Рекет“ се одложува за 27 јануари 2020 година откако на денешното рочиште поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева повторно се појави без...
ВЕСТИ

1ТВ: Сите ќе бидат изнeнадени од позадината и вистината за „Рекет“

admin
На Фејсбук и Инстаграм страната на  згаснатата 1ТВ денеска излезе објава во која се вели дека „Вистината е како шило“. „Доволно долго време паузиравме со...
ВЕСТИ

Што правел Боки 13 кај Рускоска 15 саати? Гледале турски серии

admin
Порталот Вечер вчера објави дека на 20 и 23 декември Бојан Јовановски, Боки 13, давал исказ во Јавното обвинителство за случајот Рекет кај обвинителката Вилма...
ВЕСТИ

ВЕЧЕР: Боки 13 со нови тајни искази кажал се за „Рекет“ – Следат обвиненија за нови лица

admin
Бојан Јовановски во петок, на 20 декември, бил на распит кај обвинителката Вилма Русковска да даде дополнување на својат исказ пред Јавното обвинителство во врска...
ВЕСТИ

И Боки 13 имал исто куче како премиерот Зоран Заев

admin
И првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски познат како Боки 13 имал исто куче како на премиерот Зоран Заев. Дека исто куче имал и Боки...