vesti24.mk

Tag : Бокс

СПОРТ

Професионален боксер: Вељко Ражнатовиќ нокаутираше Бугар

Ferad Aruc
Синот на фолк ѕвездата Цеца Ражњатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, денес во Јагодина постигна голема победа во првиот професионален боксерски натпревар, а според она што го објави...
ЗАБАВА

Жал да ве фати: Облечени во долна облека се „искршија“ во рингот

Ferad Aruc
УФЦ стана една од најуспешните компании во спортот, а ММА-борбите станаа интересни и примамливи и за жените. Тие станаа многу популарни во Соединетите Американски Држави...
Uncategorized

Ентони Џошуа – Владимир Кличко натпреварт беше неверојатен! ВИДЕО

admin
27-годишниот британски боксер Ентони Џошуа, победувајќи го Владимир Кличко стана сопственик на ременот ВБА. https://youtu.be/MAx1xSjdHfU...