vesti24.mk

Tag : Болести

ЗАБАВА

Никогаш не ги барајте симптомите за болести на интернет

admin
Речиси секоја личност која има пристап до интернет барем еднаш симптомите на некоја болест ги побарала на Гугл. Како последица на тоа најчесто се појавува...
ЗАБАВА

Болести што ќе убијат најмногу луѓе во следните 20 години

admin
Научно истражување чии резултати се објавени во стручниот магазин Лансет Медисин џурнал, наведуваат статистика за најсмртоносни болести и тоа две години наназад, па се до...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Болести кои може да се излечат со водење на љубов

admin
Универзитет од Бристол полни 10 години спроведувал истражување за сексот и неговто влијание врз здравјето, а резултатите, велат научниците, ќе ви дадат дополнителен поттик за...