vesti24.mk

Tag : болест

ЗАБАВА

Од родителите наследуваме и работи кои не се убави: Од таткото наследуваме рак, од мајката ќелавост

admin
Прв на листата е високиот холестерол, за што во целост можеме да го „обвиниме“ семејството, тврди американската генетичарка Шивани Назарет. Едно од 500 лица имаат...
ЗАБАВА

Ракописот го открива карактерот, но и проблеми со здравјето: Начинот на кој пишувате крие симптом на честа болест

admin
Анализата на ракописот открива многу работи за карактерот на една личност. Дали знаете дека пишувањето може да открие и каков е вашиот крвен притисок? Кога...
ЗАБАВА

Баба Ванѓа го предвидела гладот и пандемијата во 2020 година, а Британците ова го објавија на први јануари

admin
Предвидувачката од средновековието го предвидела гладот и епидемијата во 2020 година, а ова пророштво го објавија британските медиуми на први јануари. Луѓето ќе умираат од...
ЗАБАВА

Кога ќе видите зошто плаче ова момче, ќе се расплачете и вие: Но, тоа се солзи радосници – болеста е победена! (ВИДЕО)

admin
Стивен Котер имал само 6 години кога му била дијагностицирана леукемија во август 2016 година. Само неколку дена по дијагнозата, тој започнал со хемотерапија и лекови...
ЗАБАВА

Овие фотографии ќе ви го распарчат срцето: „Ќерка ми наместо да си игра со децата, му помага на брат ѝ кој има леукемија“

admin
Срцепарателната слика од малата Обри (5) како го гали по грбот својот помлад брат Бекет (4), болен од леукемија, додека повраќа после хемотерапијата стана вирална...
ЗАБАВА

Докторите им кажаа да го исклучат синот од апарати: Родителите донесоа тешка одлука, а потоа се случи Божјо чудо

admin
Тој бил одржуван во живот на апарати веднаш по раѓањето затоа што е роден со сериозно оштетување на мозокот поради недостаток на кислород за време...
ЗАБАВА

„И во добро и во зло“: Неговата сопруга дознала дека боледува од рак, па мажот го исполнил ветувањето дадено пред Бог

admin
Фотографот Менди Паркс неодамна низ серијал фотографии ја долови болката, убавината и храброста на женската борба против ракот на дојка. На фотографиите, Келси Џонсон ја...
ЗАБАВА

Следете ги овие промени на вашето тело- може да си го спасите животот

admin
Човековиот организам е неверојатна машина на која влијаат низа фактори. Телото секојдневно испраќа одредени пораки преку кои може да се открие во каква состојба е. Затоа внимателно...
ЗАБАВА

Јадете ги редовно- еве која болест ја спречува малината

admin
Ако редовно јадете малини ќе имате поубав тен, посилна коса, подобро дигестивно здравје и кардиоваскуларен систем, посилен имунитет и помал ризик од воспаление. Ова вкусно...
ЗАБАВА

Имала болки во желудникот, а ја лечеле со парацетамол: Кога сфатиле што е, било предоцна и дојде трагедија

admin
Осумнаесетгодишната тинејџерка Ели Волш почина на операционата маса поради компликации кои се јавиле при отстранување на тумор на желудникот. Иако со години чувствувала болки во...
ЗАБАВА

Лекарите ѝ рекле дека умира, а најблиските подготвувале погреб: Потоа се случи Божјо чудо!

admin
Ксара Сандерсон (20) повеќе не можела да оди на хемотерапии, имала ужасни болки, едвај одела, стоечки јадела и се опростила од семејството. „Се надевам дека...