vesti24.mk

Tag : Болка

ЗАБАВА

Болката во увото е голем проблем: Еве кога мора да посетите лекар и што може да направите дома

admin
Родителите најдобро знаат колку е честа болката во увото кај децата, но и возрасните исто така подеднакво често може да се соочат со овој здравствен...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Истражување: Љубовните караници предизвикуваат физичка болка

admin
Расправиите со партнерот можат да доведат до силни физички болки, покажа ново истражување на Северозападниот универзитет на Илиноис. Научните испитувања траеле две децении, при што на...
ЗАБАВА

Тоа што го преживеа оваа жена на операција е ужасно: Докторот се расплакал од мака, а ќе се вознемирите и вие (ВИДЕО)

admin
Канаѓанката Дона Пенер го потресе светот со нејзината приказна дека за време на целата операција на стомакот, била будна, но не можела да пушти глас....