vesti24.mk

Tag : болки

ЗАБАВА

ВИДЕО: Овој татко е најголем малер на светот – сакал да го открие полот на бебето, но следниот момент завршил со болки

admin
Откривањето на полот на бебето во последно време е многу популарен тренд на социјалните мрежи. Џема Бејлајф Њуби решила да објави снимка на Јутјуб и...
ЗАБАВА

Внимавајте при изборот на влечки за дома, не се толку добри за вас како што мислите

admin
Симптомите на артритис, како што се болки и отоци на зглобовите на рацете и нозете, може да се влошат и засилат поради носењето домашни влечки....
ЗАБАВА

Состојките сигурно ги имате дома: Рецепт кој ќе ве спаси од болката во коските и зглобовите

admin
Рускиот писател Генадиј Петрович Малахов, во својата книга Прирачник за самолекување забележал и една многу благотворна облога за лекување на болката во коските и зглобовите....
ЗАБАВА

Едноставна десетминутна вежба: Го подобрува држењето и ги елиминира болките во грбот еднаш засекогаш! (ВИДЕО)

admin
Современиот начин на живот кој подразбира многу седење и поминато време пред компјутер, придонесе за појава на болки во грбот и неправилно држење. Речиси секој...
ЗАБАВА

Имате болки во `рбетот, грбот и нозете? Испробајте го овој природен лек и нема да зажалите

admin
Имате болки во `рбетот, грбот, па дури и во нозете, кои претежно доаѓаат од премногу седење или од голем физички напор? Престанете да се грижите,...