vesti24.mk

Tag : бонбона

ВЕСТИ

Томовски: Предизборен „бонбона“ бизнис од 2.000.000 евра на фирма блиска до СДСМ

admin
Интегрален текст од изјава на Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ: „Власта во заминување е на пат да даде 2 милионски бонбона бизнис на фирма блиска до...
ВЕСТИ

1.600.000 евра: Шеќеринска и Анѓушев си поделиле милионска „бонбона“ за Нова Година!

admin
Министерството за одбрана, со кое раководи Радмила Шеќеринска за овогодинешната потрошена струја ќе му плати на се уште актуелниот вицепремиер задолжен за економски прашања во...