vesti24.mk

Tag : бонус

ЗАБАВА

Шеф за пример: На своите 200 вработени им подготвил неверојатен подарок, а кога слушнале што добиваат плачеле од среќа (ВИДЕО)

admin
Ли Шенхер, директорот на една приватна компанија во Мичиген, одлучил да израдува 200 вработени со бонус од 4 милиони долари. Тоа би значело дека вредноста...
СВЕТ

Работа во Германија: 13 плата, бонуси, храна…

Ferad Aruc
Германската компанија Аерограунд, во сопственост на аеродромот Минхен, бара голем број на нови работници и ги повикува сите заинтересирани за работата да конкурираат. Компанијата бара...