vesti24.mk

Tag : Борисов се изборил

БАЛКАН

Борисов се изборил за 120 милиони евра за автопатот Софија-Скопје

Ferad Aruc
Бугарскиот премиер Бојко Борисов рече дека успеал да издејствува 120 милиони евра од Европа за Македонија, за автопат Скопје-Софија. Тој тврди ги убеди Меркел и Јункер дека...