vesti24.mk

Tag : борисов

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВИДЕО: Борисов најави вето по самитот во Загреб ако Македонија не го исполни договорот

admin
Бугарскиот премиер, Бојко Борисов имаше прес-конференција за самитот во Загреб на која најави вето ако Македонија не го исполни договорот. Според Борисов, сите земји го...