vesti24.mk

Tag : Борис Березовски

ВЕСТИ КУЛТУРА

Познатиот пијанист Березовски со два концерта во Филхармонија

admin
Познатиот руски пијанист Борис Березовски денеска и утре ќе настапи во Филхармонијата. Виртуозот на пијаното, кој е меѓу најбараните современи солисти, вечер од 20 часот...