vesti24.mk

Tag : Борис Џонсон

ЗАБАВА

Мачката на Борис Џонсон му го украде шоуто, а еве што правеше (ВИДЕО)

admin
Голем број новинари денес се собраа пред резиденцијата на премиерот на Велика Британија Борис Џонсон, чекајќи да ги слушнат резултатите од трговскиот договор, но вниманието...
ЗАБАВА

Британскиот премиер Џонсон: Британците се подебели од другите Европејци

admin
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека британските граѓани се значително подебели од жителите на остатокот од Европа и призна дека тој ослабел откако се...
СВЕТ

Се дознала вистината, доаѓа наплата: Борис Џонсон паѓа поради лагите за Русија?

Ferad Aruc
Шефот на британската дипломатија, Борис Џонсон, се нашол на удар на јавноста откако бил фатен во лага за потеклото на нервниот агенс Новичок, користен при...