vesti24.mk

Tag : Босна и Херцеговина

ЗАБАВА

Прваче од регионот и одржа лекција на новинарката- таа му се извини бидејќи не ги почитува мерките за заштита од короната (ВИДЕО)

admin
Во основните и во средните училишта во Сараевскиот кантон во Босна и Херцеговина наставата веќе започна. Една новинарка имала интересен разговор со едно прваче, кое...
ВЕСТИ СВЕТ

Завршена истрагата за самоубиството на Слободан Праљак (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Хрватското обвинителство ја завршило истрагата за самоубиството на Слободан Праљак осуден за воени злосторства, меѓутоа истрагата не покажала како го добил цијанидот со кој се...
ЗАБАВА

Балканска свадба која сите ќе ја паметат: Младоженецот ја крена во раце невестата, а потоа следуваше вистински пресврт (ВИДЕО)

admin
На друштвените мрежи се појави видео од младенци од една босанска свадба. На снимката се гледа дека младенците го започнуваат првиот танц, а потоа младоженецот...
БАЛКАН

Еве колку заработуваат претседателите на земјите во регионот

Ferad Aruc
Најголеми примања во однос на просечната плата примаат членови на Претседателството на Босна и Херцеговина. Според последните официјални објавени податоци, најголема месечна плата во регионот...
СВЕТ

Туристи од целиот свет ќе дојдат во Босна да го видат ова: Погледнете што откри овој археолог

Ferad Aruc
Археологот Семир Османовиќ тврди дека пронашол необична карпеста форма во обилк на совршена топка во шумата кај Завидовиќ ( Босна и Херцеговина) и верува дека...
БАЛКАН

Хаос по сараевските улици – побудалел кога ја видел со друг во аудито што ѝ го подарил

Ferad Aruc
Љубоморно момче од Сараево предизвикало вистински хаос во понеделникот кога на улиците низ градот побудалено ја бркалo својата девојка, која пак претходно ја фатилo како...