vesti24.mk

Tag : бостон

ВЕСТИ СВЕТ

Неверојатна снимка од дрон, ја спасиле малолетничка во последен момент од манијак

Ferad Aruc
Полицијата во Бостон ја пронашла во саботата, со помош на дрон, исчезнатата 16-годишна девојка, која ги побарала и им рекла дека е силувана. Девојката преку...
СВЕТ

(ВИДЕО) Двајца Американци свиреа македонско оро на плоштад во Бостон

Ferad Aruc
Звуци од родната земја го развеселија Македонецот кој преку плоштадот Копли во Бостон, САД се упатил кон аеродромот. „Одев кон аеродромот во Бостон, кога ги...
СВЕТ

Циклонска бомба: Поплава го потопила Бостон, а потоа водата се замрзнала: 20.000 куќи без струја

Ferad Aruc
Повеќе од 20.000 домови во Бостон останале без струја, откако таканаречената “циклонска бомба” во тој град донела снег и силни ветрови. “Циклонската бомба”, како што...