vesti24.mk

Tag : бојан маричиќ

ВЕСТИ

Маричиќ се меша во судска власт, а сопругата на загинатиот Гоце прашува како може министер за правда да објавува неофицијална судска пресуда? (ФОТО)

admin
Сопругата на загинатиот Гоце Димитриевски возач на мотор вечерва преку Твитер упати чудење како може министер за правда на медиум да објавува неофицијална судска пресуда?...
ВЕСТИ

Се топи владејачкото мнозинство, ќе ја преживеат ли интерпелацијата Николовски и Маричиќ?

admin
По интерпелацијата поднесена од ВМРО-ДПМНЕ за вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров следна на листата е интерпелацијата за борба против корупцијата, одржлив развој и...
ВЕСТИ

Тошковски до Маричиќ: Против кого Вие марширавте за правда? Против таткото Ваш?

admin
Во емисијата “200” на Алсат М телевизија Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ го праша соговорникот Бојан Маричиќ од СДСМ против кого протестираа членовите и симпатизерите на...