vesti24.mk

Tag : бојан стојаноски

ВЕСТИ

“Секој заслужува малку среќа”: Рози Мицкоска и пратеникот Стојановски во пресрет на Божиќ посетија повеќе социјално ранливи семејства 

admin
Традиционално, Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров организира хумани мисии во пресрет на поголемите празнувања, па така беше и овој пат во пресрет на христијанскиот...
ВЕСТИ

Традиционална хуманитарна акција на ОК Ѓорче Петров – донираа храна и облека

admin
И оваа година продолжува традиционална хуманитарна акција на ОК Ѓорче Петров за донација на храна и облека во народната кујна на црквата Св. Петар и...
ВЕСТИ

Стојаноски во Ново Село: Тука победува обновата, победува Македонија

admin
Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски заедно со носителот на изборната единица 2 Владо Мисајловски и со кандидатот на пратеник...
ВЕСТИ

Стојаноски: Продолжуваме уште подинамично да го промовираме проектот за обнова на Македонија

admin
Исполнет трет ден од кампањата за предвремените парламентарни избори 2020. Продолжуваме уште подинамично да го промовираме проектот за Обнова на Македонија, бидејќи силно веруваме во...
ВЕСТИ

Стојаноски: Даме Груев ќе избере обнова, Ѓорчепетровци заслужуваат подобро

admin
Денес сме во населеното место Даме Груев, едно од поголемите населени места во општината Ѓорче Петров, каде што сликата како и во другите населени места...
ВЕСТИ

Стојаноски: Ѓорче Петров 2 години е заборавена општина, а Наумоски од парите на жителите дава 12.3 милиони денари за вработување на партиските пајташи

admin
Ништо од чистката на СДСМ. Проблемите на граѓаните само се зголемуваат, а главен виновник за тоа е власта. Ѓорче Петров 2 години е заборавена општина. ...