vesti24.mk

Tag : Бојан Јовановски

ВЕСТИ

Дуковски: Телефонот на Бојан Јовановски не е вештачен бидејќи во него се наоѓаат фото и видео материјали кои би можеле да послужат како докази

admin
Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше адвокатот Сашо Дуковски, кој зборуваше за случајот “Рекет” и за непрофесионалноста на судот во...
ВЕСТИ

На „Рекет“ се пуштаат снимени разговори меѓу Камчев и Боки 13

admin
Денешното рочиште за „Рекет“ не почна навреме поради задоцнетото спроведување во судот на Катица Јанева од домашен притвор. Во судот денеска се пуштаат снимки што...
ВЕСТИ

Прегледот на Боки 13 го одложи „Рекет“, ново рочиште утре

admin
Поради лоша здравствена состојба на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, судскиот предмет „Рекет” денеска се одложи. Следното рочиште е закажано за утре. Судијката Васка...
ВЕСТИ

Ново рочиште за „Рекет”, продолжува презентирањето на материјалните докази

admin
Судскиот процес за предметот „Рекет“ продолжува денеска со презентација на материјалните докази. На последното рочиште за овој предмет се читаа и се презентира наредби и...
ВЕСТИ

„Рекет“ одложен: Сведочењето на Стефанова никако да почне, адвокатите на Јанева пак болни

admin
Судењето за случајот „Рекет“ се одложува за 27 јануари 2020 година откако на денешното рочиште поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева повторно се појави без...
ВЕСТИ

Боки 13 и Јанева тврдат дека не се виновни, Кичеец го призна делото за „Рекет“

admin
Лекарот Михаил Толев на излегување од Кривичниот судот кажа дека Бојан Јовановски – Боки 13 се жалел на болки во стомакот и на вртоглавица. Според...
ВЕСТИ

Гастро го демантира адвокатот на Боки 13: Му беше закажан преглед, но тој не беше донесен

admin
ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски (Боки 13), Сашо Дуковски, дека не сакале да го прегледаат...
ВЕСТИ

Боки 13 останува во притвор- Судот смета дека може да избега и да го повтори делото

admin
Апелациониот суд ја отфрли жалбата по одлуката на Кривичниот суд за продолжување на притворот на Бојан Јовановски- Боки 13. Апелација смета дека се исполнети два...
ВЕСТИ

Заев: Со Боки 13 не сум разговарал за „Рекет“, секој што се огрешил пред законот треба да одговара

admin
Секој што се огрешил од законот треба да одговара. Ова вечерва го изјави премиерот Зоран Заев по завршувањето на седницата на Централниот одбор на СДСМ. -Веруваме...
ВЕСТИ

Милошоски објави видео во кое Боки 13 зборува за Заев: Обвинителке Рускоска, слушнете внимателно кој е главниот во „Рекет“

admin
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски сподели видео со изјава од Боки 13 дадена на  конститутивната седница на невладината организација Меѓународен сојуз Скопје во 2017 година....
ВЕСТИ

ЗНМ: Случајот со 1ТВ е последен аларм за итни медиумски реформи

admin
Последните случувања со приведувањето на Бојан Јовановски, менаџер во кабелската телевизија 1ТВ отвора сомнеж за сериозна злоупотреба на медиумите  на сметка на лично богатење на...
МАКЕДОНИЈА

Нова национална телевизија 1ТВ: Како изгледаше свеченото отворање на 1ТВ

Ferad Aruc
Синоќа во просториите на новата национална телевизија „1ТВ“ (каде порано беше сместена продукцијата „Томато“) во присуство на стотина гости од политичкиот, новинарскиот, естрадниот свет, со...