vesti24.mk

Tag : Бојкот

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Повеќе од 200.000 вмровци ќе му одбијат послушност на Мицкоски за референдумот?

Ferad Aruc
Две третини од членството на ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи референдумот за името, кој ќе се одржи на 30 септември, но доколку таа дропка се претвори...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Христијан Мицкоски: Реков дека ќе гласам против, но околностите се сменија – ИК донесе нов план за дејствување против овој капитулатнски договор!

Ferad Aruc
Јас го соопштив својот став за референдум но околностите се променија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најавувајќи дека неговата партија се уште нема донесено...