vesti24.mk

Tag : Бојко Борисов

ВЕСТИ

Европа потврди: Заев ги продаде јазикот, историјата и Гоце

admin
Македонија дефинитивно останува без идеологот Гоце Делчев, сопствената историја како и македонскиот јазик. Владата предводена од премиерот Зоран Заев и попушти пред Бугарија и ги...
ВЕСТИ

Заев со автоцензура, Борисов со гордост: Како двата лидери го честитаа денешниот ден

admin
Забележлива разлика во начинот на кој „добрите соседи“ Зоран Заев и Бојко Борисов го честитаа денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј. Екс-премиерот Заев...
ВЕСТИ

Пoсле вирaлниoт хит „Љубaви“, зa Пендаровски немa ниту вoдa (ВИДЕО)

admin
Претседателот Стево Пендаровски е во Сараево, каде учествува на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тој оствари билатерални средби со турскиот претседател Реџеп Тајип...
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Откако го „искараа“, Заев ретерира: Илинденското востание било и бугарско

Ferad Aruc
Откако Зоран Заев неодамна во својата изјава рече дека Илинденското востание е македонско, сега веќе вели дека било и бугарско. -Јас сум политичар кој што...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Борисов нема да се сретне со Иванов, се однесувал арогантно во спорот за името со Грција

admin
Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја откажал средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, која е планирана за утре, објави бугарски „24 часа“. Иванов, кој веќе се...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Александар Пандов: Стануваме ли Бугари, ќе побара ли Борисов од Путин обновување на санстефанска Бугарија?

admin
На лудилото му нема крај, смета политичкиот аналитирар Александар Пандов. Неговиот коментар на веста дека Синодот на МПЦ побарал од Вселенската патријаршија МПЦ да биде...
МАКЕДОНИЈА

Заев: Безусловна препорака во април и датум за почнување на преговорите во јуни со ЕУ

Ferad Aruc
Македонија има шанси во април да добие безусловна препорака, а во јуни датум за почнување на преговорите со Европската Унија. Ова го изјави претседателот на...