vesti24.mk

Tag : Бразил

ЗАБАВА

Додека разговараше со кандидатот за претседател на државата зад него помина г*лата сопруга- сите ја видоа без облека (ВИДЕО)

admin
Новинар од Бразил поцрвени откако зад него се прошета неговата гола сопруга додека разговараше во живо со поранешниот претседателски кандидат. Новинарот Пабло Порчат (37) додека...
ЗАБАВА

Бразилец со експериментална терапија се излекувал од ХИВ вирус

admin
Повеќе од една година по употребата на интензивна експериментална медицинска терапија против ХИВ вирусот, откако претходно престанал да користи какви било лекови против СИДА, еден...
ЗАБАВА

Жена турка свештеник од сцената бидејќи рекол дека дебелите жени не одат во рајот (ВИДЕО)

admin
Видео од инцидент кое стана вирално, прикажува жена која нападна популарен свештеник во Бразил за време на неговото обраќање на затворањето на религиозен камп во...
ЗАБАВА

Овој мачо свет е полн со предрасуди: Пратеничката се појави со безобразно длабоко деколте, па се огласи дека тука не застанува (ФОТО)

admin
Длабокото деколте на бразилската пратеничка Ана Паула да Силва на полагањето заклетва предизвика остри реакции во Бразил. Како што наведува „АП“, таа се најде во центарот...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Камерите го снимија стравичниот пад: Авион се сруши и експлодираше откако пилотот три пати се обиде да го приземји

Ferad Aruc
Мал авион се срушил набрзо после полетувањето од аеродромот во Сао Пауло, при што пилотот Антонио Траверси го загуби животот, а шест патници се сериозно...
ЗАБАВА

Бремена жена загина во страотен судар: Она што потоа се случи со нејзиното бебе го нарекуваат чудо (ВИДЕО)

admin
Бебето при тешката сообраќајна несреќа буквално било откорнато од мајчината утроба и преживеа без ниту една гребаница, но мајката за жал настрада. Бремената жена се...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Родители ги заклучиле 3 годишните близнаци во дрвен сандак за да можат да одат на работа

Ferad Aruc
3 годишни близнаци биле пронајдени во мал дрвен сандак, кој бил заклучен со синџири и катанци, додека нивните родители биле на работа. Полицијата ги затекнала...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Ова е вистинско женско тело: Манекенката ја покажа фигурата само после еден месец откако се породи

Ferad Aruc
Супермоделот Кендис Сванеапол пред помалку од еден месец на свет го донесе синот Ариел. Манекенката која е најпозната по соработката со брендот Викторија Сикрет, пред...
ЗАБАВА

Глетка која ќе ви го скрши срцето: Погледнете како 3 годишниот Лукас го прослави голот на Нејмар (ФОТО)

admin
Фудбалерите на Бразил изборија пласман во четвртфиналето од Светското првенство во Русија, откако ја совладаа селекцијата на Мексико. Големиот триумф се славеше ширум Бразил. Голем...
ВЕСТИ СПОРТ

„Билд“ со истата насловна страница како кога Германија ги понижи Бразилците

Ferad Aruc
Репрезентацијата на Германија вчера претрпе пораз од Јужна Кореја (0:2) и испадна од Светското првенство во Русија. Угледниот германски весник „Билд“ најави како ќе изгледа...
ЗАБАВА

Човечност која крши срца: Глув и слеп си помагаат меѓусебно за да гледат фудбал (ВИДЕО)

admin
Фудбалот обединува. Најголем доказ за тоа е оваа случка во Бразил, каде фудбалот има огромна популарност и важност, па се смета за начин на живот....