vesti24.mk

Tag : брак

ЗАБАВА

Познато е која е идеалната разлика во години: Колкава е веројатноста за развод според возраста на вашиот партнер?

admin
Во врските во кои старосната граница е пет години веројатноста за развод е 18 отсто, додека партнерите кај кои разликата е 10 години, имаат 39...
ЗАБАВА

Не постои совршен брак, но овие брачни проблеми не треба да ги игнорирате

admin
Факт е дека не постои совршен брак, порано или подоцна паровите се соочуваат со проблеми кои понекогаш е тешко да се надминат, па односот станува...
ЗАБАВА

Откриени идеалните години за стапување во брак- ова нема да им се допадне на тие што сметаат дека се уште им е рано

admin
Излегува дека тајната на среќен брак лежи во возраста на парот. Ова го утврдиле американски социолози, пренесува порталот Marriage.com. Според експертите, идеалната возраст за брак...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Во овие 3 хороскопски знаци се родени идеалните мажи за брак

admin
Секој хороскопски знак има позитивни, но и некои негативни карактеристики. Доколку сте во потрага по животен партнер, позабавен начин за потрагата за потенцијален сопруг е...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Оваа ‘диета’ веројатно никогаш не ви паднала напамет, а симнува килограми како од шега

admin
Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите од најновото истражување објавено во магазинот „Personal Relationship“. Мажите и жените...
ЗАБАВА

Оваа диета веројатно никогаш не би ви паднала на памет, а намалува килограми како од шала!

admin
Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите на најновите истражувања објавени во весникот „Personal Relationship“. Мажите и жените...
ЗАБАВА

Советникот за брак ги сподели начините на кои решава проблеми и кавги со партнерот

admin
Дискусиите и повремените недоразбирања се составен и нормален дел од секоја врска. Да, дури и луѓето што ги сметате за пример кога станува збор за...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Луѓето родени во овие 2 хороскопски знака најтешко се одлучуваат да стапат во брак

admin
Претставниците на овие 2 хороскопски знака обично ја носат титулата вечен ерген, кога станува збор за мажите. Бракот не е нешто за кое се стремат...
ЗАБАВА

Осамени во брак: Многу парови патат, а има решение

admin
Често забораваме дека секојдневните допири, нежности и активното слушање значат повеќе за односот од часови поминати во иста просторија во молк, фокусирани само на своите...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

„Откако се венчавме немаме секс. Тој има неверојатно оправдување, но еден ден сфатив сè“

admin
Жена (40) не може да поднесе дека сопругот ја избегнува за секс, а тоа почнало да се случува непосредно откако стапиле во брак. Во брак...