vesti24.mk

Tag : Брандебург

СВЕТ

Германец одлучил да купи цело село, а потоа зажалил: Откако го виде ова, одлучи да се откаже

Ferad Aruc
Германецот кој што одлучил да го купи целото село Алвине во источната германска покраина Брандебург за 140 илјади евра, сега сака да се повлече од...