vesti24.mk

Tag : бранка станковска

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Замина уште една легенда: Почина Бранка Станковска

admin
Легендарната радио и тв спикерка и водителка, Бранка Станковска, која имаше 90 години, почина денеска во Скопје. Станковска целиот работен век од 39 години го...