vesti24.mk

Tag : бранко геровски

ВЕСТИ

Героски: Освен нечиј хир, судот нема друга причина на Мијалков да не му го даде пасошот за да се лекува во странство

admin
Основниот суд Скопје 1 утре ќе одлучува за барањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, да му биде вратена патната исправа, за да може...
ВЕСТИ

Героски: ВМРО-ДПМНЕ се етаблираше како водечка сила во земјата, Пендаровски доби 120.000 албански гласови

admin
Уредникот на Слободен Печат, Бранко Героски, во својата денешна колумна прецизно ги анализираше изборните резултати од претседателските избори од вчера. Героски вели дека победата на...