vesti24.mk

Tag : бранко героски

ВЕСТИ

Героски: Не можеме да одиме во ЕУ ако не ја смениме свеста, или Филипче требаше да признае дека бил на партиски настан со државно возило

admin
Европеизацијата на Македонија е промена свеста во Македонија. Еве пример за министерот за здравство, Венко Филипче кој е актуелен поради короната. Тој се качил во...
ВЕСТИ

Героски: Наќе бе, тргни се, не мора избори… Ноќен кошмар си им!

admin
Новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил ги коментираше актуелните состојби: Заев: Избори на 5 јули, за да го тргнеме Наќе од Владата! Наќе бе,...
ВЕСТИ

Кои се петте луѓе блиски на Заев што ја менаџирале аферата „Рекет“ од втор план и дали некој од нив знае каде се парите?

admin
Кон крајот на јули минатата година, во еден од моите написи за аферата „Рекет“, малку непристојно можеби, јавно се поканив на средба со сега веќе...
ВЕСТИ

Героски потсети како Заев и Шекеринска ветуваа дека името и Уставот нема да се смени

admin
Бранко Героски при гостувањето на „24 Анализа“ потсети што говореше Зоран Заев и Шекеринска пред да дојдат на власт што ветуваа на граѓаните дека никогаш...
ВЕСТИ

Героски: Катица со просек 6,2 е ставена зашто таква им требаше, главната странска инвестиција во Македонија е Заев

admin
Зошто токму Катица Јанева, анонимна обвинителка од Гевгелија, со академски просек 6,2, понижување за врвните правници во државата, беше избрана да застане на чело на...
ВЕСТИ

Героски им даде 48 часа на Фрики и Кики да си дадат оставки и да соработуваат со истрагата

admin
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека тој не ги познава Фрики и Кики. Го разбирам потполно. Еве, сосема накусо, ќе се обидам да појаснам...
ВЕСТИ

Героски: Директорот на Зоолошка имал долга историја на неконтролирани испади, човеков е за метла под итно!

admin
Новинарот Бранко Героски по скандалот  и навредите кои ги упати директорот на зоолошката градина Скопје до иселениците по повод Евровизија, сподели свој статус и уште...