vesti24.mk

Tag : Бранко Тричковски

ВЕСТИ

БРУТАЛЕН ГОВОР НА ОМРАЗА ОД ТРИЧКОВСКИ: Народот згрозен, остри осуди за гласноговорникот на Заев

admin
Бранко Тричковски, долгогодишен гласноговорник на Зоран Заев, повторно излегува јавно со брутален говор на омраза. Овој пат тој со омраза и антисемитизам “удри“ по министерката...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува говорот на омраза и антисемитизмот кој го практикуваат структури блиски до власта

admin
СДСМ ги помина сите граници. ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува говорот на омраза и антисемитизмот кој го практикуваат структури блиски до власта како што е последниот...
ВЕСТИ

Професор меѓу луѓето што ја исмеваат шегата за смртта на милиони Евреи убиени од нацистите

admin
Декларирани членови на СДСМ и други лица кои се критички настроени кон опозицијата се луѓето кои јавно поддржуваат говор на омраза против министерката Мизрахи и...
ВЕСТИ

Гласноговорникот на Заев со брутален говор на омраза и антисемитизам кон Мизрахи

admin
Бранко Тричковски, долгогодишен гласноговорник на Зоран Заев, повторно излегува јавно со брутален говор на омраза. Овој пат тој со омраза и антисемитизам “удри“ по министерката...
ВЕСТИ

Осуди за говорот на омраза од Тричковски кон децата на Мицкоски: „Ќе превземат нешто институцииве против овој манијак“?

admin
Новинарот близок до власта, Бранко Тричковски, со ужасен говор на омраза кон децата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. На својот Фејсбук профил, каде жестоко...
ВЕСТИ

Тричковски со морбидни пораки до Милошоски, пратеникот јавно му се обрати на Заев (ФОТО)

admin
Долгогодишниот гласноговорник на СДСМ, Бранко Тричковски, продолжува со морбидни пораки. Сега, му посака смрт на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. „Му предлагам на Антонијо да...
МАКЕДОНИЈА

Само будалите ќе плаќаат даноци!

Ferad Aruc
После условната казна на Талевска само кретените ќе плаќаат даноци во оваа вукојебина. Тричковски консалтинг им препорачува на сите даночни обврзници да не и плаќаат...