vesti24.mk

Tag : Бранко Црвенковски

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Црвенковски и Фрчкоски сакале да го тргнат Глигоров од политиката, Андов открива детали во книгата „Пред атентатот и по него“ (Видео)

Ferad Aruc
Стојане, вчера имав неочекуван состанок. Во вилата ми дојдоа Бранко Црвенковски, Тито Петковски, Благоја Ханџиски, Фрчкоски и Јане Миноски. Тие мои гости зборуваа мирно како...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јанкулоска вртела телефони по Белград за да провери дали сопругата на Бранко Црвенковски има имот во Хрватска

Ferad Aruc
По паузата, во кривичниот суд попладнево продолжи репродуцирањето на 1000 бомби од СЈО во предметот „Титаник“. Во една од нив, Протоѓер и’ нарачува на Јанкулоска...
Uncategorized ВЕСТИ

“Што има Бранко Црвенковски да му каже на Заев за името на државата”?(ВИДЕО)

admin
Во период кога се “лицитира” со решенија за државното име, добро е да се потсетиме и на говорот на Бранко Црвенковски пред Генералното Собрание на...
Uncategorized

Тодоров: Гаранциите се резултат на политичкиот отпор на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Никола Тодоров од опозициската ВМРО-ДПМНЕ смета дека политичкиот отпор на нивната партија и 80 дневните најдолги и најмасовни протести на стотици илјади граѓани низ целата...