vesti24.mk

Tag : Брајан Хојт Ји

БАЛКАН

Што ќе донесе Хојт Ји? Како специјалецот за Балканот на Трамп ќе ги “дисциплинира” Додик и Бакир, но и ќе и наметне дополнителен притисок на Србија

Ferad Aruc
Поставувањето на Хојт Ји за амбасадор на Сараево најверојатно ќе донесе дисциплинирање на Додик и Изетбеговиќ, но и дополнителни притисоци за Србија во односите со...
Uncategorized

Испорачана фактурата на СДСМ: Хојт Ји порача владата на Заев да го реши прашањето за името

admin
Меѓународните поддржувачи на СДСМ кои на власт го инсталираа Зоран Заев без да победи на избори, почнаа да ги испорачуваат фактурите до новата македонска власт....