vesti24.mk

Tag : браќа

ЗАБАВА

Мислите дека првородените деца се попаметни? Во право сте!

admin
Доколку сте првородено дете и секогаш сте имале чувство дека сте поинтелигентни од помладите браќа или сестри, изгледа  сте во право. Едно истражување покажува дека...
ЗАБАВА

По смртта на родителите: 17-годишна девојка одлучи сама да ги одгледува своите 5 помлади браќа и сестри (ВИДЕО)

admin
Во 2013 година, сопруга и мајка на шест деца – почина од рак на матката. Нејзиниот сопруг, Александар, останал да се грижи за децата како...
ЗАБАВА

БРАТСКА ЉУБОВ: Момче ослабнало 30 килограми за да на братот близнак му донира бубрег! (ФОТО)

admin
Луѓето се подготвени да направат најголеми жртви кога животот на член на семејството е во опасност. Далтон Игли открил проблеми со крвниот притисок пред четири...