vesti24.mk

Tag : бремени

ЗАБАВА

Во исто време во иста болница бремени останале 16 медицински сестри: За што станува збор?

admin
Во болница во американската сојузна држава Аризона во ист период бремени останале 16 медицински сестри, јавува „Би-Би-Си“. Тоа е 10 проценти од медицинскиот персонал на...
ЗДРАВЈЕ

Снимка која го запрепасти цел свет, не само бремените! (Видео)

Ferad Aruc
Бебе чија мајка пушела, го покривале лицето и ја мрдале устата. Истражувачи од двата универзитета Дархам и Ланчестер, се здружиле детално да ги испитат и...