vesti24.mk

Tag : брендови

ЗАБАВА

Ова се најмоќните и највредни светски брендови

admin
Италијанскиот производител на автомобили „Ферари“ повторно ја освои титулата најмоќен светски бренд, стои во најновиот извештај на „Бренд фајненс“, претставен на штотуку завршениот Светски економски...
ЗАБАВА

Интересни комбинации: Како големите брендови ги добиле своите имиња?

admin
Имињата на некои компании се многу необични, но ние толку сме навикнати на нив што воопшто не го забележуваме тоа. Со имињата на популарните брендови...