vesti24.mk

Tag : бренд

ЗАБАВА

Дизни го згасна брендот „20th Century Fox“

admin
Твенти сенчури фокс (20th Century Fox), еден од најпознатите брендови во историјата на филмската ТВ индустрија веќе не постои, откако сопственикот, компанијата „Волт Дизни“, објави...