vesti24.mk

Tag : Брза помош

ЗАБАВА

На шега се јавил 314 пати на Брза помош, си заработи казна затвор

admin
Пензионерот Џон Харви (73) од Свонси, Велика Британија, за пет години, 314 пати непотребно го повикал бројот на Итна помош, со што направил трошок од...
СВЕТ

Експлодира Брза помош, 17 жртви, 110 повредени

Ferad Aruc
Најмалку 17 лица се мртви, а 110 се повредени во експлозија на бомба во возило на Брзата помош во Кабул, соопштија авганистанските власти, јавува агенцијата...